تداوم بارش باران و برف در کشور

به گزارش باغ من مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز (۱۷ آذرماه) سامانه بارشی در کل کشور فعال است و سبب بارش باران، وزش باد، به تدریج کاهش دما و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق و مناطق مستعد تگرگ خواهد شد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: به تدریج از شدت فعالیت این سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کم می شود. در این روز شدت بارش در شرق کهگیلویه و بویر احمد، پاره ای از مناطق فارس، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر، بخش هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: این سامانه فردا (۱۸ آذرماه) در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور و بخش هایی از هرمزگان فعال خواهد بود و در شمال غرب و سواحل دریای خزر سبب بارش پراکنده و به تدریج در اواخر وقت دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می شود.

به گفته وی پس فردا (۱۹ آذرماه) به علت گذر امواج تراز میانی جو از جنوب و جنوب شرق کشور و تقویت جریانات گرم و مرطوب جنوبی بر شدت بارش در جنوب، جنوب شرق و شرق و جزایر خلیج فارس افزوده و سبب رگبار و رعد و برق شدید و وزش باد گاهی وزش باد شدید در جنوب فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۰ آذرماه) در جنوب شرق، شرق و بخش هایی از جنوب، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد ادامه خواهد داشت. روز پنج شنبه (۲۱ آذرماه) غیر از بخش هایی از شرق کشور در غالب مناطق کشور پدیده خاصی نداریم.

به گفته وی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ آذرماه) خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان، سه شنبه و چهارشنبه (۱۹ و ۲۰ آذرماه) جنوب خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ آذرماه) نیمه ابری با احتمال مه صبحگاهی به تدریج وزش باد و کاهش ابر با بیشترین و کمترین دمای ۱۰ و ۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان پایتخت پس فردا (۱۹ آذرماه) قسمتی ابری همراه با وزش باد در اواخر وقت افزایش ابر پیشبینی می شود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۹ و ۱- سانتیگراد می رسد.