تداوم بارش برف و باران در روز جمعه

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی می گوید: جمعه در شمال غرب، غرب و جنوب غرب بارش خفیف و در سایر مناطق کشور بارش برف و باران و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: امروز در استان های واقع در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه های البرز مرکزی و غربی، سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و از اواخر وقت در جنوب کشور بارندگی پیش بینی می شود که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف بوده و در مناطق جنوبی با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.
وی ادامه داد: جمعه در شمال غرب، غرب و جنوب غرب بارش خفیف و در سایر مناطق کشور بارش برف و باران و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این که شدت بارش جمعه در نیمه جنوبی کشور است، اظهار نمود: شنبه به جز نوار غربی کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز در سایر مناطق کشور بارش باران و برف پیش بینی می شود.
بگفته ضیائیان شنبه شدت بارش در نیمه شرقی کشور و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر است. یکشنبه نیز در سواحل شمالی و در نوار شرقی کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: دمای هوا از بامداد جمعه در مناطق شمال غرب و غرب کشور حدود ۳ تا ۵ و در مناطق البرز جنوبی و نواحی مرکزی حدود ۲ تا ۳ درجه و خصوصاً از شنبه بامداد در شرق حدود ۳ تا ۷ درجه کاهش پیدا می کند. جمعه و شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج است.
مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۰ دی) نیمه ابری تا ابری و مه صبحگاهی گاهی وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه و در روز شنبه (۲۱ دی ماه) کمی ابری و غبار صبحگاهی در پس از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: