افزایش ۷ درجه ای دمای هوا در غرب و شمال کشور

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش ۵ تا ۷ درجه ای دمای هوا در غرب و شمال کشور اظهار داشت: سامانه بارشی جدیدی طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) به کشور وارد می شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با بیان این که امروز (۱۶ بهمن ماه) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و روند افزایش نسبی دما پیش بینی می شود، اظهار نمود: در شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان وزش باد رخ می دهد. طی روز پنج شنبه و اوایل روز جمعه (۱۷ و ۱۸ بهمن) در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش ۵ تا ۷ درجه ای دما خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از پس از ظهر فردا (۱۳ بهمن ماه) در نوار غربی کشور ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده رخ می دهد، اشاره کرد: طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران و برف در شمال غرب و دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام شروع می شود.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی کشور در شمال بوشهر، فارس و غرب اصفهان نیز فعال خواهد بود و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید رخ می دهد. همین طور پس از ظهر شنبه (۱۹ بهمن ماه) نیز در سواحل دریای خزر بارش شروع خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این که طی روز شنبه (۱۹ بهمن ماه) در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار می شود، اظهار نمود: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ بهمن ماه) در دامنه های زاگرس مرکزی و سواحل شمالی کشور بارش و کاهش نسبی دما حدود ۷ تا ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و در نوار شرقی کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: طی روز سه شنبه (۲۲ بهمن ماه) این سامانه در سواحل شمالی و نوار شرقی کشور فعال خواهد بود و سبب بارش، وزش باد و کاهش دما در این مناطق و به تدریج از کشور خارج می شود.

ضیاییان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۷ بهمن ماه) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) نیز کمی ابری در پس از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: