باران بیشتر مناطق کشور را در بر می گیرد

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که دو سامانه بارشی جدید طی امروز (۲۸ اسفند) و روز شنبه ( ۲ فروردین ) به کشور وارد می شود اظهار داشت: این سامانه ها بارش باران در بیشتر مناطق کشور را به دنبال دارد.
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی با ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز ۲۸ اسفند در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال خلیج فارس، بخش هایی از جنوب کشور، استان های واقع در دامنههای زاگرس مرکزی و استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، و شمال غرب بارش برف پیش بینی می شود.
وی افزود: شدت بارش امروز در شمال خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان های کردستان و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی، در استان های قزوین، البرز و تهران است.
مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این که دراین روز در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه، در برخی از ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود اظهار داشت: شمال خلیج فارس نیز امروز ۲۸ اسفند مواج است. همین طور فردا (۲۹ اسفند) در بیشتر مناطق کشور به جز استان های سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان در بعضی ساعات بارش رخ می دهد.
بگفته ضیائیان، از پس از ظهر فردا از میزان ابرناکی و بارش به تدریج از سمت غرب کم می شود و عمده بارش در شمال شرق و شرق کشور خواهد بود. روز جمعه (۱ فروردین ) نیز بارش در شمال شرق و شرق کشور، ادامه دارد و بعد از آن سامانه بارشی از کشور خارج می شود.
وی ادامه داد: پس از ظهر امروز (۲۸ اسفند) درنیمه شرقی کشور و فردا ( ۲۹ اسفند) در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید پیش بینی می شود و باردیگر از روز شنبه ( ۲ فروردین ) سامانه بارشی فعالی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود و در نیمه غربی و نیمه جنوبی سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود. این سامانه طی روز یک شنبه ( ۳ اسفند) حدودا بیشتر مناطق کشور را در بر می گیرد.
ضیائیان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا ۲۹ اسفند نیمه ابری به تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی گراد و روز جمعه ( ۱ فروردین ) نیز صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

منبع: