بارش باران در بیشتر مناطق کشور

به گزارش باغ من مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز جمعه (۲۹ فروردین ماه) و بارش باران در بیشتر مناطق اطلاع داد.
صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با تقویت و گسترش سامانه بارشی فعال در کشور طی امروز (۲۸ فروردین ماه) در استان های هرمزگان، بوشهر، فارس، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و بخش هایی از اصفهان، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ پیشبینی می شود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در دامنه های شمالی البرز هم بارش پراکنده دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: فردا (۲۹ فروردین ماه)، با نفوذ سامانه دیگری از غرب، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و وقوع تگرگ بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در استان های واقع در زاگرس و دامنه های جنوبی البرز رخ می دهد که شدت بارش در مرکز و غرب اصفهان، غرب یزد، شمال کرمان و بخش هایی از استان مرکزی است.
ضیاییان افزود: از روز شنبه تا دوشنبه (۳۰ فروردین ماه تا یکم اردیبهشت ماه) بخصوص در ساعات بعدازظهر در بیشتر مناطق کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه امروز (۲۸ فروردین ماه) تنگه هرمز و نیمه شرقی خلیج فارس و طی امشب و فردا دریای خزر مواج پیشبینی می شود، خاطرنشان کرد: شرق دریای عمان هم طی ۵ روز آینده مواج خواهد بود. همینطور از روز شنبه (۳۰ فروردین ماه) برای بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۹ فروردین ماه) ابری، در بعضی ساعات وزش باد و بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتی گراد و روز شنبه (۳۰ فروردین ماه) هم ابری در بعضی ساعات وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.