وقوع رگبار باران در نقاط مختلف کشور

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اخطار وزش باد شدید همراه با گرد و غبار در منطقه زابل اظهار داشت: در هفته آینده در مناطقی از شمال غرب و سواحل دریای خزر هم بارش پراکنده پیشبینی می شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا در مورد وضعیت هوای کشور اظهار نمود: امروز (۱۹تیرماه) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در بعضی نقاط استان های واقع در شمال غرب، ارتفاعات شمالی البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در روز جمعه (۲۰تیرماه) بر شدت بارش در شمال غرب افزوده می شود و در بعضی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان، ارتفاعات البرز مرکزی و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر هم رگبار پراکنده باران رخ می دهد، اظهار داشت: در روز شنبه (۲۱تیرماه) در شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و خراسان شمالی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: در ایام یکشنبه و دوشنبه (۲۲ و ۲۳ تیرماه) بر شدت بارش در دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی افزوده و در مناطقی از شمال غرب و سواحل دریای خزر هم بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از بعدازظهر پنجشنبه (۱۹تیرماه) تا یکشنبه (۲۲تیرماه) در مناطقی از شرق و جنوب شرق، بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک رخ می دهد، اظهار داشت: در پنج روز آینده شرق دریای عمان و روزهای جمعه و شنبه (۲۰ و ۲۱تیرماه) دریای خزر مواج پیشبینی می شود.

ضیاییان در مورد وضعیت هوای تهران هم با تاکید بر اینکه آسمان تهران در روز پنجشنبه (۱۹تیرماه) صاف خواهد بود، اظهار داشت: البته از روز جمعه (۲۰تیرماه) تا دوشنبه(۲۳تیرماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیشبینی می شود. فردا (۲۰ تیرماه) بیشترین و کمترین دمای پایتخت ۳۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود و دمای هوا پس فردا (۲۱ تیرماه) در گرمترین و خنک ترین زمان به ۳۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد می رسد.