گزارش هواشناسی آسمان کشور در سومین روز سال نو بارانی می شود

باغ من: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از ورود سامانه بارشی از شمال غرب به کشور از اواسط روز سه شنبه هفته آتی آگاهی داد.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، صادق ضیاییان درباره وضعیت آب و هوایی کشور، اظهار داشت: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی امروز در بعضی مناطق استان های فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، گلستان، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، شرق سمنان و دامنه های البرز در استان های البرز، تهران و قزوین ابرناکی گاهی همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: روز شنبه در خراسان شمالی، رضوی، ابرناکی بارش باران و وزش باد و در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان ابرناکی و بارش خفیف باران رخ خواهد داد. یکشنبه نیز بارش پراکنده در خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان ادامه خواهد داشت.
وی اشاره کرد: روز دوشنبه و سه شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است. اواسط روز سه شنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می شود. سه شنبه در آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش باران و در ارتفاعات بارش برف انتظار می رود. امروز شمال خلیج فارس و از شنبه تا دوشنبه بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج است.
ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۳۰ اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید، با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (یکم فروردین سال ۱۴۰۰) نیز کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد در بعدازظهر با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

برچسب ها:, , ,