پاکسازی پسماندهای عمرانی وساختمانی در غرب تهران

به گزارش باغ من رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از پاکسازی پسماندهای عمرانی و ساختمانی محور چیتگر محدوده ورودی به شهر ملارد و نمونه برداری از شیرابه مرکز دفن غرب استان در قالب اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند اطلاع داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا مهناز مدیریان با بیان این خبر اظهار داشت: به منظور اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند شهرستان ملارد، باتوجه به پیگیری های به عمل آمده توسط این اداره و همکاری دستگاههای مرتبط، پاکسازی پسماندهای عمرانی و ساختمانی محور چیتگر محدوده ورودی به شهر ملارد انجام شد.

مدیریان اضافه کرد: باتوجه به افزایش روزافزون جمعیت شهرنشین و گسترش ساخت وسازهای عمرانی درشهرستان ملارد، میزان پسماندهای عمرانی و ساختمانی افزایش پیدا کرده که درصورت عدم مدیریت صحیح واصولی تبدیل به یکی از معضلات عمده زیست محیطی شهرستان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پسماندهای عمرانی و ساختمانی علاوه بر ایجاد آلودگی زیست محیطی و ایجاد گرد و غبار باعث ایجاد منظر نامناسب شهری و تهدید سلامت شهروندان می شود، اظهار داشت: آموزش و فرهنگسازی درمورد مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی توسط ارگان های مرتبط بسیار راهگشا خواهد بود.

مدیریان ضمن اشاره به اهمیت مسئله بازیافت واستفاده مجدد از مواد و مصالح حاصل از فعالیتهای ساختمانی تصریح کرد: بازیافت پسماندهای عمرانی و ساختمانی علاوه بر پیشگیری از دورریختن منابع قابل استحصال برحفظ محیط زیست هم بسیار موثر است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد همینطور در ادامه از نمونه برداری مشترک با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از شیرابه مرکز دفن غرب استان تهران اطلاع داد و اظهار داشت: باتوجه به دیگر مصوبات جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان ملارد، نمونه برداری مشترک با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از شیرابه مرکز دفن غرب استان تهران صورت پذیرفت.

وی ضمن اشاره به این که نمونه دریافتی جهت بررسی بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است، اظهارکرد: در صورتیکه نتیجه ارزیابی پارامترهای آلودگی نمونه برداشت شده بر خلاف دستورالعمل های موجود باشد، این مرکز دفن مکلف به اصلاح فرآیند و کنترل شیرابه خواهد بود که این مورد در دستور پیگیری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران مدیریان در انتها همینطور خاطرنشان کرد: اصلاح فرایند جمع آوری زباله ازقبیل تأمین و شست وشوی باکس های زباله، ساعت جمع آوری، انتقال بموقع زباله به منظور پیشگیری از ماند زباله درسکوهای موقت توسط شهرداری ملارد وصفادشت و دهیاری های شهرستان، پیشگیری از تردد خودرو های حمل زباله خارج از ساعت تعیین شده به مقصد مرکز دفن غرب استان تهران به استثنای خودرو های حمل زباله شهر ملارد توسط پلیس راهور شهرستان و پلیس راه ملارد وصفادشت، تکمیل و بهره برداری از سکوی جدید زباله توسط شهرداری صفادشت و پیگیری دریافت مجوز زیست محیطی سکوی موقت زباله شهر ملارد، مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی همینطور پیگیری دریافت مجوز گود نخاله از سوی سازمان مدیریت پسماند و بخشداری ملارد و رفع کلیه مشکلات موجود در مرکز پسماندهای خشک شهر ملارد توسط شهرداری ملارد از دیگر مصوبات آخرین نشست کارگروه مدیریت پسماند بود که پیگیری لازم و قانونی درمورد اجرای آن از جانب محیط زیست صورت خواهد گرفت.

منبع: