وضعیت ناسالم هوا در بیشتر منطقه های تهران

باغ من: با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، عدم وزش باد مؤثر طی امروز پنجشنبه (۱۸ آذر ۱۴۰۰) سبب تجمع آلاینده ها و ادامه این شرایط تا اواخر وقت روز همراه با افزایش ترافیک شامگاهی منجر به افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر منطقه های تهران می شود.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز پنجشنبه (۱۸ آذر ۱۴۰۰) باتوجه به حاکمیت پایداری و سکون جو و نیز انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همزمان با شروع تردد خودرو ها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ی ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.
همین طور عدم وزش باد مؤثر در ضمن روز نیز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و با ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.
با افزایش تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۹ آذر ۱۴۰۰) و نیز کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
وزش باد مؤثر و رشد ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود که این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۶ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

برچسب ها:, , ,