سازمان هواشناسی اعلام کرد: بارش برف و یخبندان در سراسر کشور از هفته آتی

به گزارش باغ من کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه کاهش دما در هفته آتی آگاهی داد و اظهار داشت: یکشنبه و دوشنبه خصوصاً در نیمه شمالی کشور، شاهد یخبندان خواهیم بود.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گوی تلویزیونی از ادامه کاهش دما در هفته آتی آگاهی داد و اظهار داشت: یکشنبه و دوشنبه خصوصاً در نیمه شمالی کشور، شاهد یخبندان خواهیم بود؛ این یخبندان ممکنست به محصولات کشاورزی لطمه برساند در نتیجه به کشاورزان جنوب کشور سفارش می شود برای جلوگیری از صدمات احتمالی به محصولات خود، تدابیر لازم بیندیشند.
وی همین طور بارش برف را از بعداز ظهر امروز برای شمال پایتخت پیش بینی نمود و اظهار داشت: بارش ها تا قبل از ظهر فردا ادامه خواهد داشت.
اصغری افزود: این سامانه جدید بارشی با سامانه پیشین متفاوت می باشد و به سبب سردی هوا برف روی زمین می نشیند.
این کارشناس هواشناسی همین طور اظهار داشت: سامانه بارشی که از شمال غرب کشور وارد شده، استانهای آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین را سفیدپوش خواهدنمود.
وی اظهار نمود: از پس از ظهر امروز در البرز و تهران نیز بنظر می رسد هوا تقریباً برفی باشد و همین طور در ارتفاعات با وزش باد شدید رو به رو خواهیم بود.
این کارشناس هواشناسی اشاره کرد: کسانی که می خواهند به شمال کشور سفر کنند باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و کوهنوردان بدانند که شرایط برای کوهنوردی مناسب نمی باشد.
وی با اشاره به این که پدیده مشترک ورزش باد را در بیشتر نقاط کشور خواهیم داشت بیان کرد: در کهگیلویه و بویر احمد و استان فارس نیز باید منتظر وقوع بارندگی باشیم.
اصغری عنوان کرد: در خیلی از مناطق کاهش دما تا ۱۰ درجه را خواهیم داشت و با یخبندان طی روزهای آتی مواجه خواهیم بود.
این کارشناس هواشناسی اشاره کرد: سرد ترین بامدادان ما در نیمه غربی همچون تهران در روز یکشنبه و در نیمه شرقی روز دوشنبه بامداد خواهد بود.

منبع: