کاهش دما و وزش باد شدید در بعضی نقاط کشور

باغ من: رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در شش استان و وزش باد شدید در بعضی نقاط کشور اطلاع داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: فعالیت سامانه بارشی در روز یکشنبه (۱۷ بهمن ماه) در استانهای مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوب کرمان است و در این نواحی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: دوشنبه ( ۱۸ بهمن ماه) هم در شمال خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت. در سایر مناطق کشور تا روز پنجشنبه جو آرام خواهد بود.

به گفته ضیاییان از روز پنجشنبه (۲۱ بهمن ماه) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود.

وی ضمن اشاره به وزش باد شدید و کاهش دما دربرخی نقاط کشور اظهارکرد: روز یکشنبه (۱۷ بهمن ماه) در استانهای تهران، قم، مرکزی، سمنان همینطور در شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیشبینی می شود. در این روز کاهش دما در استان های نوار شمالی کشور رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: خلیج فارس تا روز سه شنبه (۱۹ بهمن ماه) و دریای خزر در روز یکشنبه (۱۷ بهمن ماه) مواج پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ بهمن ماه) قسمتی ابری و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۱۹ بهمن ماه) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت ها به تدریج غبار محلی با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۱۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

برچسب ها:, , ,