فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور تاکید کرد آماده باش تمامی نیروهای حفاظتی و جنگلبان در تعطیلات نوروزی

به گزارش باغ من فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور از آماده باش کامل نیروهای حفاظتی و جنگلبان در روزهای تعطیلات نوروزی اطلاع داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا سرهنگ رضا اکبری اظهار داشت: در تعطیلات نوروزی بیشتر از ۱۰۰۰ واحد گشت خودرویی، موتوری و پیاده مسئولیت حراست و پاسداری از عرصه های منابع طبیعی را برعهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه اظهارکرد: خط ارتباطی ۱۳۹ و ۱۵۰۴ به صورت شبانه روزی پاسخگوی دریافت گزارش های مردمی است و دوستداران منابع طبیعی هرگونه آتشسوزی در جنگلها و مراتع و یا هرگونه تخریب و تصرف منابع طبیعی از جانب افراد سودجو را می توانند به این سامانه اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد فرصت طلب از تعطیلات نوروزی استفاده می نمایند و به تخریب و تصرف منابع طبیعی دست می زنند، اخطار داد: با هماهنگی انجام شده با مقامات قضایی با متصرفان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب در روزهای تعطیلات نوروزی به شدت برخورد می شود و این دسته افراد به مراجع قضایی معرفی می گردند.

اکبری به مردم سفارش کرد: با عنایت به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و حضور احتمالی مردم در طبیعت، از هرگونه آتش افروزی و روشن کردن آتش در جنگل و مراتع جداً اجتناب کنند.

وی تاکیدکرد: هنگام تردد در جاده ها از پرتاب کردن فیلتر سیگار، انداختن بطری، شیشه و قوطی فلزی در حاشیه جاده ها اجتناب کنند چونکه این اشیاء علاوه بر تخریب طبیعت و منابع طبیعی سبب حریق در جنگلها و مراتع می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی اکبری ابراز امیدواری کرد: با مشارکت مردم و همیاران و دوستداران طبیعت شاهد شکوفایی ایرانی سرسبز و قوی باشیم.

منبع:

برچسب ها:, ,