هوای پاک پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته

باغ من: آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۵۰ بود و کیفیت هوای تهران در محدوده «پاک» قرار داشت و امروز (یکشنبه) نیز باتوجه به کاهش تردد خودرو ها و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر منطقه های تهران در محدوده «قابل قبول» و «پاک» قرار خواهد گرفت.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه امروز یکشنبه (۷ فروردین ۱۴۰۱) با کاهش تردد خودرو ها و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت و طی روز نیز با افزایش تندی باد، پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد.
با ادامه وزش باد مؤثر تا اواخر وقت یکشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول را در بیشتر مناطق به دنبال خواهد داشت.
این شرایط جوی تا بامداد روز دوشنبه (۸ فروردین ۱۴۰۱) ادامه خواهد یافت و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود.
همین طور افزایش تندی باد در طول روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات، احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد را به همراه خواهد داشت.
از طرف دیگر با تقویت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی دوشنبه همراه با وزش باد مؤثر، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۵۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «پاک» قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۴۶ است و کیفیت هوا در محدوده «پاک» قرار دارد.

منبع:

برچسب ها:, , ,