وزش باد خیلی شدید و خیزش گرد و غبار در نیمه جنوبی استان تهران

باغ من: برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و خیزش گرد و غبار پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد گاهی با وزش باد شدید تا خیلی شدید در نیمه جنوب و جنوب غرب همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

برای امروز(۱۸ خرداد) در دامنه ها و ارتفاعات شرق استان گاهی وقوع رگبار باران رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی مورد انتظار است، از امروز تا شنبه (۱۸ تا ۲۱ خرداد) شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۱۹ خرداد) صاف همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۰ خرداد) صاف همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک و در پس از ظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ نسبت به وزش باد شدید گاهی خیلی شدید همراه با خیزش گردوخاک خصوصاً در نواحی غرب، مرکز و جنوب استان از پس از ظهر چهارشنبه تا پنج شنبه(۱۸ تا ۱۹ خرداد) آگاهی داد.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان، لطمه به سازه های موقت، کاهش کیفیت هوا و میدان دید، خطر سقوط اجسام از ارتفاع و لطمه به صنایع حساس به گردوخاک دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش لطمه های احتمالی، استواری سازه های موقت و داربست ها، عدم پارک خودرو در کنار سازه های موقت و ساختمان های نیمه کاره و درختان، احتیاط در تردد جاده ای و خودداری از پرواز با بالگرد و هواپیماهای سبک و گلایدر، مدیریت و صیانت از صنایع و دستگاه های حساس به گردوخاک را سفارش می کند.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع: