هواشناسی اعلام کرد؛ افزایش دما از شنبه تا اواسط هفته در بیشتر نقاط کشور

مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش بینی تدریجی روند افزایش دما از شنبه تا اواسط هفته آتی در غالب نقاط کشور آگاهی داد.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از امروز تا دوشنبه (۲۰ تیرماه) خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بخش هایی از نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.
امروز در شمال استانهای آذربایجان شرقی و غربی نیز رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.
از امروز تا سه شنبه (۱۷ تا ۲۱ تیرماه) در بعضی نواحی شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل) دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در ایام دوشنبه و سه شنبه (۲۰ و ۲۱ تیر) در جنوب شرق انتظار می رود. در طول این مدت در بعضی مناطق شرق و جنوب شرق طوفان، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.
علاوه بر این طی پنج روز آینده شرایط برای تشکیل متناوب توده های گرد و خاک بر روی عراق و انتقال آن به بخش های از غرب، جنوب غرب و جنوب کشور برقرار است.
از شنبه تا اواسط هفته آتی در غالب نقاط کشور به تدریج روند افزایش دما پیش بینی می شود.
طی سه روز آینده نیز دریای عمان و تنگه هرمز، شنبه دریای خزر و یکشنبه خلیج فارس مواج خواهند بود.
آسمان تهران فردا (۱۸ تیرماه) صاف و غبار صبحگاهی در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ و در روز یکشنبه (۱۹ تیرماه) صاف در بعضی ساعات وزش باد با حداقل ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ تیرماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۱۱ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

برچسب ها:, , ,