آخرین روز تابستان؛ هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش باغ من، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در سی و یکمین روز شهریور ماه با میانگین ۱۰۱ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، برپایه اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان الان در ایستگاه پایش خیابان های استانداری و کاوه با شاخص ۱۱۱، انقلاب با شاخص ۱۰۶، پروین با شاخص ۱۰۵ و رهنان با شاخص ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.

هوای اصفهان همینطور در ایستگاه خیابان های احمدآباد با میانگین ۸۳، رودکی با شاخص ۱۰۰ و میرزا طاهر با شاخص ۹۱ در وضعیت زرد و قابل قبول است.

کماکان هشت ایستگاه در خیابان های فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه اصفهان، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع است.

امروز ایستگاه های پایش هوای شهر شاهین شهر، سگزی، مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

منبع: