مرکز پیش بینی وضع هوا اعلام کرد؛ کاهش ۸ درجه ای دمای هوا در بعضی استان ها

به گزارش باغ من، بنابر اعلام مرکز ملی پیشبینی مخاطرات وضع هوا، با ورود سامانه بارشی به غرب کشور و بارش باران در اغلب استانهای غربی، شاهد کاهش ۶ تا ۸ درجه ای دمای هوادر برخی استان ها خواهیم بود.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، روز جمعه (۴ آذر) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در استانهای واقع در شمال، غرب، غرب همینطور بخش هایی از خوزستان، غرب اصفهان، غرب مرکزی، چهار محال و بختیاری و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای قزوین البرز و تهران، ابرناکی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیشبینی می شود. شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و ایلام است.
شنبه (۵ آذر) بارش در این مناطق ادامه می یابد و یکشنبه (۶ آذر) در شمال غرب برخی مناطق غرب و ارتفاعات البرز بارش پراکنده انتظار می رود.
همچنین با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش و وزش باد در شرق اردبیل، گیلان و مازندران آغاز می شود.
دوشنبه (۷ آذر) بارش در سواحل شمالی کشور تشدید شده و در شرق اردبیل و شمال خراسان شمالی بارش پراکنده رخ خواهد داد.
سه شنبه (۸ آذر) در شمال غرب برخی مناطق غرب و استانهای مازندران، گیلان و ارتفاعات خراسان شمالی بارش پیشبینی می شود و طی این مدت در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف است.
طی روز یکشنبه در استانهای اردبیل و گیلان و روز دوشنبه در استانهای مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی ۶ تا ۸ درجه کاهش دما رخ می دهد.
از بعدازظهر یکشنبه غرب و مرکز خلیج فارس و طی روز دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس مواج است و همینطور از اواخر وقت یکشنبه تا بعدازظهر سه شنبه هم دریای خزر مواج است.
بر اساس اعلام مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده؛ آسمان تهران فردا (۵ آذر) نیمه ابری تا گاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ و روز یکشنبه (۶ آذر) قسمتی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
طی امروز و فردا (۴ و ۵ آذر) بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و همدان با دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

برچسب ها:, , ,