هوای ایران در دی ماه ۱ درجه سردتر از نرمال بود

باغ من: داده های پهنه ای میانگین دمای هوای کشور نشان میدهد که دی ماه امسال دمای کشور حدود یک درجه سردتر از نرمال بوده است.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده های سازمان هواشناسی در صورتیکه دی ماه امسال کشور روزهای سردی را تجربه نمود برخی استانها دمایی سردتر از نرمال را نیز تجربه کردند به این صورت که میانگین دمای کشور طی دی ماه ۵.۴ درجه سلسیوس بود و این درحالیست که میانگین دما در بلندمدت ۶.۴ درجه سلسیوس بود بدین سبب دمای هوا در دی ماه نسبت به بلندمدت یک درجه کاهش داشته است.

به طور کلی هوای دی ماه در ۲۸ استان کشور سردتر از نرمال بوده است که استان البرز با کاهش ۲.۳- درجه بیشترین افزایش سرما و آذربایجان شرقی و بوشهر با منفی ۰.۱ درجه کاهش کمترین افزایش سرما را نسبت به شرایط نرمال داشته اند. با این وجود میانگین دمای دی ماه در سه استان ایلام، کهگیلویه و بویر احمد و آذربایجان غربی بالا رفته است.

در پی این کاهش دما اخباری در خصوص شروع زمستان سخت در کشور منتشر گردید که صادق ضیاییان- رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا- در گفت و گو با ایسنا درباره ی شدت سرمای هوا در مقایسه با سالهای قبل اظهار داشت: هم اکنون زمستان سختی نداریم و بطور کلی در زمستان، سرمای هوا طبیعی است و می تواند تا پایان زمستان نیز سرد بماند. با وجود کاهش شدید دما تنها می توان اظهار داشت که ما تازه به دمای میانگین رسیده ایم.

بیشتر بخوانید: زمستان امسال «سخت» نیست سرمای هوا «طبیعی» است

ماه بهمن نیز در حالی فرا رسید که سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای از ماندگاری هوای سرد در کشور طی پنج روز اول این آگاهی داد و بر طبق اعلام این سازمان امروز شهرکرد با دمای ۲۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.