برف و باران در راه تهران

باغ من: اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران از فردا شب (۲ بهمن ماه) و کاهش دما از چهارشنبه (۴ بهمن ماه) در سطح استان آگاهی داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت هوای استان طی امروز و فردا (۱ و ۲ بهمن ماه) آسمان صاف تا قسمتی ابری و باتوجه به پایداری نسبی و عدم وزش باد شایان توجه در مناطق پرتردد شهری در بعضی ساعات غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

از دوشنبه شب تا چهارشنبه (۲ تا ۴ بهمن ماه) با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی خصوصاً در بخش های شمالی و غربی استان، در بعضی ساعات بارش باران، در نیمه شمالی بارش برف و باران و در ارتفاعات بارش برف گاهی وزش باد شدید و کولاک برف و پدیده مه مورد انتظار است.

از چهارشنبه عصر تا اواخر وقت پنجشنبه (۴ و ۵ بهمن ماه) در بیشتر نواحی استان در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود.

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه کاهش دما و برای روز پنجشنبه کاهش محسوس دما به طور متوسط بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد مورد انتظار است.

در روز سه شنبه باوجود فعالیت سامانه بارشی باتوجه به عدم وزش باد شایان توجه، رطوبت نسبی بالا و انباشت آلاینده ها از روزهای گذشته در نواحی پرتردد شهری در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، توچال با کمینه دمای ۱۱- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
آسمان تهران فردا (۲ بهمن ماه) صاف و غبار محلی، در پس از ظهر قسمتی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۳ بهمن ماه) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها بارش باران، در شمال شهر بارش باران و برف و گاهی مه رقیق با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.