در مدت چهار سال؛ یک میلیارد نهال در کشور کاشته می شود

به گزارش باغ من، معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی کشور اظهار داشت: در مدت چهار سال یک میلیارد نهال در کشور کاشته خواهد شد.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، حسن وحید پس از ظهر امروز یکشنبه در مراسم افتتاح پروژه ملی کاشت پنج هزار هکتاری نهال اکالیپتوس در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه شوش اظهار داشت: به دستور رییس جمهور و سفارش مقام معظم رهبری، متعهد هستیم که ظرف مدت چهار سال در سطح کشور نهال تولید و کشت شود.
وی افزود: مدلی که در استان خوزستان درحال رخ دادن است، یک مدل اقتصادی بسیار مفید در امتداد اشتغالزایی بشمار می رود که می طلبد مسئولان امر از این مقوله مهم نهال کاری حمایت کنند.
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی کشور افزود: نهال هایی که تحت عنوان زراعت چوب تهیه می شوند در بحث اقتصادی می تواند برای خوزستان بسیار تأثیرگذار باشد.
وی اظهار داشت: شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه یک شرکت با قدمت در عرصه تولید و اقتصاد است و در صدد کاشت پنج هزار هکتار نهال اکالیپتوس است که سازمان منابع طبیعی از این امر بسیار مهم و مفید حمایت می کند چونکه این مساله در کنترل ریزگردها و ایجاد اشتغال در منطقه می تواند مفید فایده باشد.

منبع:

برچسب ها:, , ,