رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان: متخلف زنده گیری پرندگان در منطقه حفاظت شده برزک دستگیر شد

باغ من: رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از دستگیری فرد متخلفی خبرداد که در منطقه حفاظت شده برزک، کبک و تیهو زنده گیری می کرد.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، اللهیار دولتخواه در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری متخلفان صید و شکار در کاشان، گفت: گزارش های مردمی در خصوص حضور متخلفان زنده گیر پرندگان وحشی موضوع در دستور کار مأموران حفاظت محیط زیست شهرستان قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه متخلفان، پرندگانی مانند کبک و تیهو را زنده گیری می کردند، اضافه کرد: محیط بانان با اعزام به یکی از روستاهای بخش برزک و بعد از گشت و بررسی منطقه، یکی از متخلفان را حین تخلف، شناسایی و دستگیر کردند.
به گفته رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان، از این فرد متخلف ۲۰ بال کبک و ۲ بال تیهو و ادوات شکار و صید کشف و ضبط شده است و او با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی گردید.
دولتخواه اشاره کرد: محیط بانان، پرندگان کشف شده را بعد از اطمینان از وضعیت جسمانی در زیستگاه اصلی خود رها کردند.
به گزارش باغ من به نقل از مهر، منطقه حفاظت شده قمصر و برزک در جنوب غربی کاشان و در محدوده سه شهر قمصر، برزک و جوشقان و کامو قرار دارد. این منطقه در سال ۱۳۸۶ بمنظور احیا حیات وحش منطقه به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام گردید و در سال ۱۳۸۹ به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت.

منبع:

برچسب ها: