آغاز فعالیت سامانه بارشی جدید از فردا

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برقراری جوی پایدار طی امروز (۱۵ دی) از ورود سامانه بارشی جدید در روز آینده اطلاع داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این که امروز (۱۵ دی ) اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهند داشت، اظهار داشت: این وضعیت سبب انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفت هوا در شهرهای صنعتی می گردد.

وی با بیان این که امروز در نواحی شمال غرب کشور بخصوص در شمال اردبیل وزش باد شدید پیش بینی می شود، اظهار داشت: فردا (۱۶ دی ) با ورود سامانه بارشی در نواحی غرب، جنوب غرب، بخش هایی از شمال غرب همینطور دامنه های البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که پس فردا (۱۷ دی) فعالیت سامانه بارشی در این مناطق ادامه خواهد داشت و شدت آن در نواحی جنوب غرب کشور افزایش می یابد، اظهار نمود: در بخش هایی از استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و شمال بوشهر بارش باران به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته وظیفه، در روز دوشنبه (۱۷ دی) ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده در سواحل دریای خزر، برخی نواحی شمال شرق، شرق و مرکز کشور پیش بینی می گردد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در انتها اظهار نمود: فردا (۱۶ دی) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران ۹ و ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور آسمان پایتخت پس فردا ( ۱۷ دی ) نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای ۱۳ و دو درجه سانتیگراد خواهد بود.