سازمان هواشناسی هشدار داد موج جدید باد و باران از فردا، مسئولان برای کاهش خسارت آماده باشند

به گزارش باغ من سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اخطار داد موج جدید بارش ها از پس از ظهر فردا به کشور وارد می شود و سازمان های مسئول باید برای کاهش خسارات ناشی از باد و سیلاب آماده باشند.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه ای اعلام نمود: از بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده و به تناوب تا اوایل هفته آینده در کشور سبب بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد شد.
بر این اساس روز چهارشنبه بارش باران در بعضی نقاط با رگبار و رعد وبرق موقت در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و وزش باد شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، زنجان، اردبیل و گیلان (سرعت باد بین ۴۵ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود.
همچنین از پنج شنبه پس از ظهر تا روز جمعه بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق در استان های لرستان، جنوب شرق ایلام، شمال و شرق خوزستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده است.
این اطلاعیه سفارش کرده از آخرین پیش بینی و هشدارهای جوی اطلاع یافته و با رعایت نکات ایمنی از خسارات احتمالی اجتناب کنند. همینطور به سازمان های مسئول سفارش می شود تمهیدات لازم را برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید بویژه در ترددهای جاده ای و رخداد سیلابهای ناگهانی و موقت در مسیل های کوهستانی مناطق یاد شده، به کار گیرند.