بارش رگباری در تهران و برخی از استان ها

باغ من: مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از رگبار پراکنده باران، وزش باد و رعد و برق در بعضی مناطق کشور همچون استان های زنجان، قزوین، تهران، البرز و سمنان طی روزهای آینده اطلاع داد.

احد وظیفه در گفتگو با ایسنا، اضافه کرد: با عنایت به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی امروز (سه شنبه ۲۱ خرداد) بخصوص در ساعات پس از ظهر و اوایل شب، برای مناطقی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.

وی افزود: این وضعیت را فردا (چهارشنبه ۲۲ خرداد) در مناطقی از شمال غرب، دامنه های البرز مرکزی و غربی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهر ان، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و همینطور سواحل غربی دریای خزر شاهد خواهیم بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: پس فردا (پنجشنبه ۲۳ خرداد) برای مناطقی از شمال غرب، دامنه های البرز مرکزی و غربی در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، ارتفاعات زاگرس مرکزی در سواحل دریای خزر، رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.

به گفته وظیفه، این شرایط را در روز جمعه (۲۴ خرداد) برای سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و بخش هایی از شمال شرق کشور و در روز شنبه (۲۵ خرداد) در مناطقی از شمال شرق و ارتفاعات البرز مرکزی شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل و پس از ظهر روز چهارشنبه و طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ خرداد (در جنوب غرب) وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امشب هوای تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، اظهار داشت: فردا (چهارشنبه ۲۲ خرداد) پیشبینی می شود که هوای تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد، در اوایل شب افزایش ابر با احتمال رگبار و رعد و برق باشد. فردا دمای تهران در بیشترین حالت۳۴ درجه سانتیگراد و در کمترین حالت ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی در انتها اعلام نمود: پس فردا (پنجشنبه ۲۳ خرداد) هوای تهران کمی ابری در پس از ظهر همراه با افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود. همینطور دمای تهران در این روز در گرم ترین وضعیت ۳۶ درجه سانتیگراد و در خنک ترین حالت ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.