رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران خبر داد؛ کشف و ضبط محصولات ساخته شده از پوست حیوانات وحشی در تهران

به گزارش باغ من معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از کشف و ضبط شال و کلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی در جریان بازرسی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست تهران از یک فروشگاه لباس اطلاع داد.
به گزارش باغ من به نقل از مهر، مسعود زندی با بیان این خبر اظهار داشت: در جریان بازرسی نیروهای یگان محیط زیست تهران در انتها هفته گذشته از یک فروشگاه لباس در یکی از پاساژهای منطقه فردوسی، چهار عدد شال و چهارده کلاه تهیه شده از پوست جانوران وحشی کشف و ضبط شد. وی ادامه داد: کلاه های کشف شده از پوست روباه معمولی، شاه روباه، سمور، خرگوش و یک گونه دیگر از نوعی سگ سانان است. زندی با اشاره به اینکه اقلام ضبط شده جهت بررسی دقیق نوع گونه های جانوری در اختیار کارشناسان حیات وحش حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است، اظهار نمود: در این خصوص پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضائی ارجاع می شود.
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: در این خصوص به صورت معمول عده ای از افراد سودجو مبادرت به قاچاق اجزا غیرمجاز حیوانات و تولید محصولات مختلف شامل یقه، شال، کلاه و پالتو می کنند و این تولیدات عموماً در فروشگاه های مختلف بعنوان صنایع دستی به گردشگران و مسافران و مشتریان خاص با قیمتهای گزاف عرضه می شود. وی تصریح کرد: بر مبنای ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه، صدور و فروش جانوران وحشی زنده یا کشته و یا اجزای آنها جرم به حساب می آید و متخلف به حبس از یک ماه تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف یک میلیون ریال محکوم می شود. زندی در ادامه همینطور از کشف و ضبط سه اسلحه شکاری در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در یک هفته گذشته از شکارچیان غیر مجاز، اطلاع داد و اظهار داشت: مأمورین یگان حفاظت تهران این سلاح ها را پیش از آغاز به شکار کشف و ضبط کردند. او در آخر با اشاره به اینکه برای متخلفین پرونده قانونی تشکیل شد، اظهار نمود: مأمورین اجرایی همینطور درجریان گشت های خود چند تله زنده گیری کبک و دیگر پرندگان وحشی را از طبیعت جمع آوری کردند.