فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور بیان کرد: ۵۱ درصد کمبود نیروی محیط بان در کشور

به گزارش باغ من فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بابیان اینکه شمار محیط بانان فعلی در کشور ۴۹ درصد از نیاز ما را تأمین می کند، اظهار داشت: هم اکنون با ۵۱ درصد کمبود نیروی محیط بان مواجه هستیم.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، سرهنگ جمشید محبت خانی بامداد چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان ستاد فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان ضمن بیان اینکه کمبود نیروی محیط بان در کشور یکی از مهم ترین چالش های سازمان حفاظت محیط زیست به حساب می آید، تصریح کرد: هم اکنون با کمبود ۵۱ درصد نیروی محیط بان در کشور مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر محیط بان در کشور مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: این تعداد ۴۹ درصد از نیاز سازمان محیط زیست را تأمین می کند که باید برای جذب نیروهای جدید اقدامی اساسی صورت گیرد.
به کارگیری ۳ هزار محیط بان در ۱۰ سال آینده
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از برنامه ریزی برای جذب و گزینش نیروهای جدید در سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی فراخوان به کارگیری ۳۰۰ نیروی محیط بان جدید در سراسر کشور صادر می شود.
محبت خانی بابیان اینکه کمبود نیروی محیط بان سبب شد محیط بانان فعلی ۱۸ روز کار و ۱۲ روز استراحت داشته باشند، تصریح کرد: این امر سبب خستگی و دوری از خانواده محیط بانان شده که با جذب نیروهای جدید این مشکل رفع می شود.
وی از برنامه ریزی برای به کارگیری سه هزار محیط بان در ۱۰ سال آینده اطلاع داد و افزود: ۶۰۴ پاسگاه محیط بانی در کشور فعال است که به دلیل کمبود نیرو الان ۵۱۷ پاسگاه محیط زیست فعالیت دائمی دارد و از این تعداد ۴۵۰ پاسگاه به صورت شبانه روزی و مابقی به صورت فقط روزانه فعالیت می نمایند.