۳ استان کشور در معرض بارش شدید باران

به گزارش باغ من مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در سه استان چهار محال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، جنوب و شرق لرستان بارش شدید باران طی روز شنبه (۹ فروردین) پیشبینی می شود، تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی از هرگونه فعالیتهای کوهنوردی خودداری شود.
صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امروز (۷ فروردین) بارش ها در کردستان و کرمانشاه به صورت رگباری و بین ۳۰ تا ۴۰ میلی متر پیشبینی می شود، اظهار نمود: در سایر استان های حاشیه زاگرس همچون فارس و کرمان بارش های رگباری خواهیم داشت.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: از بعد ازظهر روز جمعه (۸ فروردین) سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب به کشور وارد می شود و سبب وقوع بارش در استان های آذربایجان غربی، کردستان، اصفهان، مرکزی و لرستان می شود. حجم بارش ها در این استان ها هم بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر است.
ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (۱۰ فروردین) این سامانه بارشی بیشتر نقاط کشور را در برمی گیرد، اظهار داشت: استان های پر خطر از نظر حجم بارش طی روز شنبه (۹ فروردین) استان های چهار محال و بختیاری، نیمه شرقی خورستان و جنوب و شرق لرستان خواهند بود؛ چونکه حجم بارش در این نقاط بین ۴۰ تا ۸۰ میلیمتر پیشبینی می شود.
به قول وی، روز یکشنبه (۱۰ فروردین) هم بارش ها ادامه خواهد داشت و در استان های فارس، شرق خوزستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد شدت بیشتری دارد.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار نمود: طی فعالیت این سامانه بارشی وزش باد شدید در بیشتر استان های کشور بخصوص جنوب غرب، مرکز و شرق پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها تصریح کرد: طی این مدت از هر گونه فعالیت کوهنوردی خودداری شود.