اخطار سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران در بعضی مناطق

به گزارش باغ من سازمان هواشناسی با صدور هشداری نارنجی از رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و احتمال تگرگ در بعضی مناطق کشور طی دو روز آینده اطلاع داده است.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، در اخطار سازمان هواشناسی آمده است: از بعد ازظهر امروز (۳ اردیبهشت) در نوار غربی آذربایجان غربی، شرق یزد، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و احتمال تگرگ پیشبینی می شود.

بر اساس این اخطار این وضعیت جوی فردا (۴ اردیبهشت) در جنوب استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان، شمال کردستان، خراسان شمالی، اردبیل و ارتفاعات استانهای قزوین و البرز ادامه دارد و روز جمعه (۵ اردیبهشت) در استان های شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و خراسان شمالی بارش باران خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی اخطار داده است: با وقوع این بارش ها بالا آمدن آب رودخانه ها و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد ازاین رو این سازمان سفارش کرده است که از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و آبراه ها خودداری شود. مدیریت سدها، اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی، آمادگی دستگاه های اجرایی برای اتخاذ تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی سیلاب و آب گرفتگی معابر از سفارش های دیگر این سازمان هواشناسی است.