رییس سازمان حفاظت محیط زیست: شهدا، محیط زیست معنوی دنیا را تغییر دادند

به گزارش باغ من رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: شهدای گرانقدر ما علاوه بر این که با نثار خونشان، محیط زیست فیزیکی این آب و خاک را حفظ کردند، محیط زیست معنوی دنیا را هم تغییر دادند.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا دکتر علی سلاجقه در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و نخستین همایش بصیرت افزایی در گام دوم انقلاب که بامداد امروز در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به جایگاه رفیع این شهید والامقام اظهار نمود: مکتب حاج قاسم سلیمانی زمان و مکان نمی شناسد.

وی اضافه کرد: بعضی مواقع واژه ها به بن بست می رسند و آن زمانی است که برای تکریم انسان هایی به کار گرفته می شوند که در خط انسان های کامل سیر و سلوک کرده اند و سردار سلیمانی و شهدای عزیز ما همچون این انسان ها هستند.

بگفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برگزاری اینگونه محافل برای یادآوری مسئولیت ما در قبال شهداست.

سلاجقه در ادامه اظهار داشت: شهدای گرانقدر ما علاوه بر این که با نثار خونشان، محیط زیست فیزیکی این آب و خاک را حفظ کردند، محیط زیست معنوی دنیا را هم تغییر دادند.

در بخش دیگری از این مراسم، سرتیپ ابراهیم گلفام از پیشکسوتان دفاع مقدس، مرور زندگی شهید سلیمانی را به مثابه یک دوره بصیرت افزایی خواند و اضافه کرد: سردار سلیمانی هیچگاه لباس مجاهدت را از تن به در نیاورد.

وی، تبعیت محض از ولایت را از خاصیت های بارز این شهید گرانقدر دانست و اشاره کرد: سردار سلیمانی همیشه پای خودرا جای پای مقام معظم رهبری می گذاشت و نه سبقت می گرفت و نه عقب می افتاد.

گلفام، مکتب شهید سلیمانی را همان مکتب رسول الله (ص) و امام حسین (ع) عنوان و بر ضرورت پرداختن پژوهشگران و دانشگاهیان به این مکتب اصرار کرد.

همین طور حسین اکبری – سفیر سابق ایران در لیبی – اصالت مکتب حاج قاسم سلیمانی را در اتصال آن به کلام الله مجید دانست و اظهار داشت: مقایسه اسطوره های جهان با شهید سلیمانی کاری اشتباه است چون این اسطوره ها، اصالتشان به خودشان برمی گردد اما اصالت شهید سلیمانی مربوط به مکتب وحیانی و الهی است.

وی، شهید سلیمانی را پیام آور انسانیت و آزادی برای جهانیان نامید و اظهار داشت: حاج قاسم مجاهدی است که خداوند او را هدایت می کند و بدین سبب ایشان در هیچ نبردی شکست نمی خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در آخر این مراسم از خانواده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و خانواده شهدای سرافراز شهید همدانی، شهید ابراهیمی (رئوف)، شهید مسلمی و شهید گنجی تقدیر گردید.

منبع: