تنفس هوای مطلوب برای تهرانی ها

باغ من: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (۱۶شهریورماه)۷۵ و در وضعیت مطلوب قرار دارد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ وکیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۸۰ بود و میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار گرفت.

غلظت آلاینده ها در ساعت ۱۷ روز سه شنبه (۱۵ شهریورماه) با رسیدن به عدد ۱۰۱ کیفیت هوای تهران را در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داد اما از ساعت ۱۸ همان روز به کیفیت قابل قبولی رسید که این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروههای حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

منبع:

برچسب ها:, , ,