سلاجقه در حاشیه نشست هیأت دولت: علت محو شدن ابرها در بالای دریاچه ارومیه در دست بررسی می باشد

باغ من: رئیس سازمان محیط زیست کشور از ماموریت مرجع ملی تغییرات اقلیمی و پژوهشکده محیط زیست جهت بررسی علمی علت محو شدن ابرهای باران زا در بالای دریاچه ارومیه آگاهی داد.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، «علی سلاجقه» در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که تصویری از بالای دریاچه ارومیه انتشار یافته است که ابرهای باران زا با رسیدن به این منطقه محو می شوند، بیان کرد: ما مرجع ملی تغییر اقلیمی کشور و پژوهشکده محیط زیست کشور را مکلف کردیم تا در یک بازه زمانی دو هفته با نشستی که با همه دستگاه های مسؤول برقرار می کنند، مسأله مربوط به تغییرات اقلیمی و وقایعی را که درحال اتفاق افتادن است، بررسی نموده و پاسخ دهند.
وی در ادامه اظهار داشت: درباره ی آن چه درباب دریاچه ارومیه مطرح می شود، کشورها هر کدام از روش های علمی خاصی را برمبنای تغییرات اقلیمی استفاده می نمایند. میانگین بارش طولانی مدت در کشورهای همسایه ما نیز کاهش پیدا کرده و تحت تأثیر شدید تغییرات اقلیمی قرار گرفته است. این که جبهه هوایی وارد شود و در بالای دریاچه ارومیه محو می شود، باید حتما از نظر علمی بررسی شود که آیا واقعاً گاز متانی که در آنجا تولید می شود یا افزایش درجه حرارتی که در ارتفاعات جو صورت می گیرد عامل این اتفاق است یا خیر. باید کار علمی و تحقیقاتی صورت گیرد.