مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خبر داد؛ اخطار انباشت آلاینده ها در استان تهران

به گزارش باغ من، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور اخطار انباشت آلاینده های جوی توسط سازمان هواشناسی اطلاع داد و اظهار داشت: سفارش اکید مدیریت بحران اجتناب از تردد بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز است.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، حامد یزدی مهر، عصر چهارشنبه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت «سید مجتبی نواب صفوی» و به تعبیر مقام معظم رهبری؛ «پیشاهنگ جهاد و شهادت در زمان ما»، اظهار داشت: شهید نواب صفوی با اخلاصی وصف ناشدنی، بر سر اشغال گران فریاد کشید و با ثابت قدمی و ایمان به درستی مسیر، در راه شهادت گام برداشت.
یزدی مهر در ادامه از صدور هشدار زرد آلودگی هوای استان تهران توسط سازمان هواشناسی آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به این هشدار از اواخر وقت پنجشنبه شب ۲۸ دی ماه در جنوب و غرب تهران تا روز یکشنبه یکم بهمن ماه در نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد مخاطراتی مانند؛ پایداری هوا، عدم وزش باد شایان توجه، انباشت آلاینده های جوی و در نهایت کاهش کیفیت هوا در نواحی پرتردد شهری و صنعتی خواهیم بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اعلان اینکه طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی «آلودگی هوا یک بحران جدی و اولویت دار محیطی است»، اضافه کرد: با توجه به این که موضوع آلودگی هوا در این برهه زمانی به یک بحران تبدیل گشته، نیازمند آن هستیم که در یک چارچوب مدیریت شده به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به این که همچون موارد آلایندگی هوا می توان به منابع طبیعی و مصنوعی و عوامل اقلیمی اشاره داشته باشیم، عنوان کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی، وجود کوره ها، دود و آلودگی ناشی از سوزاندن بقایای کشاورزی و وسایل نقلیه و سوخت غیراستاندارد و مازوت سوزی همچون منابع مصنوعی آلودگی هوا هستند، که سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند، پس می توان با یک مدیریت منسجم از میزان اثرات پیدا و پنهان این مخاطرات بکاهیم.
یزدی مهر با اعلان اینکه در زمان اعلام هشدارهای آلودگی هوا سفارش اکید مدیریت بحران عدم تردد بیماران قلبی و تنفسی، اطفال، بانوان حامله و سالمندان است، اظهار داشت: از شهروندان عزیز که بیشتر در معرض لطمه پذیری با آلودگی هوا هستند می خواهیم در مدت اعلام شده حتما در منازل خود بمانند و از قرار گرفتن در محیط باز حتی الامکان اجتناب کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه اشاره کرد: شهروندان گرامی توجه داشته باشند در مواقع آلودگی هوا، فضای باز به هیچ عنوان برای انجام حرکت های ورزشی مناسب نبوده و برای سلامت جسمی افراد خطرناکست.

منبع: