ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور

باغ من: رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور از رگبار باران، رعد و برق و وزش باد در استانهای واقع در شمال غرب، مناطقی از استانهای کرمانشاه، همدان و مرکزی، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه امروز (۴ خرداد) در بعضی مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید رخ می دهد، اظهار داشت: به تدریج با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استانهای واقع در شمال غرب، مناطقی از استانهای کرمانشاه، همدان و مرکزی، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. در سواحل دریای خزر ابرناکی، وزش باد شمالی و بارش باران گاهی رعد و برق انتظار می رود.

وی اضافه کرد: شنبه (۵ خردادماه) در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و برخی نقاط واقع در غرب و مرکز کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. در شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت. یکشنبه (۶ خردادماه) گستره بارش در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز، شمال استانهای همدان، مرکزی، قم و اصفهان خواهد بود و این سامانه بتدریج از شمال شرق خارج می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، دوشنبه (۷ خردادماه) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر و رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد. سه شنبه (۸ خردادماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می شود و تنها پس از ظهر با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو، در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می رود.

ضیائیان همین طور اعلام نمود که طی دو روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج خواهد بود و از روز شنبه تا چهارشنبه در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور، وزش باد شدید، گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

وی همین طور درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۵ خردادماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر، در بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۶ خردادماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر در بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در آخر اظهار داشت: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه دمای ۷ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۲ و ۴۴ دمای درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین مرکز استانها پیش بینی می شوند.

منبع: