بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور طی امروز و فردا

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا (۳ و ۴ آذرماه) از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از پنجشنبه (۶ آذر) اطلاع داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز ( ۳ آذر) در استان های ساحلی خزر، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان سبب بارندگی و وزش باد خواهد شد، اظهار نمود: این سامانه بارشی در ارتفاعات البرز سبب بارش برف و در استان های جنوبی وقوع رعد و برق می شود.

وی افزود: فردا (۴ آذر) در استان های مازندران، گلستان، خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش پراکنده و در کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران، وقوع رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان، دریای خزر امروز (۳ آذر) و خلیج فارس طی امروز و فردا (۳ و ۴ آذر) مواج پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه فردا و چهارشنبه (۴ و ۵ آذر) افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی در استان اردبیل و استان های ساحلی خزر پیشبینی می شود، تصریح کرد: با ورود سامانه بارشی فعال دیگری به کشور، روزهای پنجشنبه و جمعه (۶ و ۷ آذر) در نیمه غربی کشور بارندگی، وزش باد شدید موقت، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در استان های جنوبی رعد و برق رخ خواهد داد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: شدت فعالیت این سامانه در استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال فارس و شمال خلیج فارس پیشبینی می شود. روزهای چهارشنبه تا جمعه (۵ تا ۷ آذر) هم در شمال شرق کشور افزایش نسبی خواهیم داشت.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۴ آذر) قسمتی ابری تا نیمه ابری و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۵ آذر) کمی ابری تا نیمه ابری و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع: