آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت

باغ من: رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت از پنجشنبه تا شنبه (۲۷ تا ۲۹ آبان ماه) و ورود سامانه بارشی از نوار غربی به کشور در اواخر وقت شنبه (۲۹ آبان) اطلاع داد.

صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا با اعلان اینکه برپایه آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، پنجشنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ آبان ماه) در بعضی نقاط هرمزگان، تنگه هرمز و جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، فارس و ارتفاعات شرقی کهگلیویه و بویراحمد و جنوب غرب اصفهان بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات کرمان بارش باران و برف پیشبینی می شود، اظهار نمود: از پنجشنبه تا شنبه (۲۷ تا ۲۹ آبان ماه) با عنایت به پایداری جو و سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: از اواخر وقت شنبه (۲۹ آبان ماه) سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شده و بعضی از نقاط شمال غرب، غرب و جنوب غرب را در بر می گیرد. گستره فعالیت این سامانه بارشی یکشنبه (۳۰ آبان ماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و دوشنبه (اول آذرماه) با گسترش و تقویت این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده در سواحل دریای خزر و بعضی از نقاط شمال شرق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به این که سه شنبه (۲ آذرماه) از شدت فعالیت این سامانه بارشی در مناطق ذکر شده کاسته و از اواخر وقت همین روز از مرزهای شمال شرقی از کشور خارج خواهد شد، اظهار داشت: پیامد فعالیت این سامانه بارشی در کشور بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد بود.

به گفته ضیائیان، طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ آبان ماه) تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۸ آبان ماه) قسمتی ابری و مه آلود گاهی غبار محلی در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۰ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۲۹ آبان ماه) صاف و غبار محلی، در بعدازظهر قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۲ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و قزوین با دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

برچسب ها:, , ,