تنفس هوای مطلوب در پایتخت

به گزارش باغ من برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۱۸ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار دارد و پیشبینی می شود با افزایش تندی باد کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی بماند.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با عنایت به حاکمیت شرایط جوی مساعد و نسبتاً ناپایدار تا بامداد امروز (۱۸ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق پایتخت شاهد کاهش غلظت آلاینده ها نسبت به ساعات گذشته خواهیم بود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد داشت.

طی روز افزایش تندی باد و رشد ناپایداری همراه با افزایش ابرناکی تاحدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و به تبع آن در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. در ساعات پایانی امروز (۱۸ اردیبهشت ماه) هم با تداوم این شرایط جوی برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

به تدریج با افزایش تندی باد از اولین ساعات فردا (۱۹ اردیبهشت ماه) همراه با کاهش تردد خودرو ها، برقراری شرایط قابل قبول کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. همینطور طی روز با ادامه وزش باد و ناپایداری جوی، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند در پاره ای از مناطق مستعد احتمال گسیل موقتی گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

با برقراری شرایط جوی مساعد در اواخر وقت فردا (۱۹ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول می گیرد.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ و هوا در شرایط قابل قبول بود. این شاخص الان ۶۲ و هوا همچنان در شرایط قابل قبول است.

برچسب ها:, , ,