تنفس هوای قابل قبول در شهر تهران

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با کاهش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ˮقابل قبولˮ  قرار خواهد گرفت.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز پنجشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که با وجود عدم وزش باد مؤثر ناشی از کاهش ترافیک صبحگاهی است.

با تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز، همراه با احتمال رگبار پراکنده پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود دارد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۶ اردیبهشت ماه) سبب انباشت آلاینده ها می شود، هرچند با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل از میزان غلظت ذرات معلق کم می شود. افزایش تندی باد در طول روز همراه با ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد.

همچنین با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه و وزش باد مؤثر، کاهش غلظت ذرات و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۰ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

برچسب ها:, , ,